2017-18 NCAA WBB Week 17 National TV & Streaming Schedule


Monday, February 26
6:30 PM- Alabama State at Texas Southern (ATT SW+) Nick Strong, Butch Alsandor

7 PM- USC at UConn (ESPN2) Beth Mowins, Debbie Antonelli

7 PM- Memphis at Tulane (CBSSN) Joel Godett, Julianne Viani

7:30 PM- Kansas State at Texas Tech (FSSW+, FCS Atlantic) Chuck Heinz, Craig Wells 

7:30 PM- TCU at Oklahoma State (FSSW+, FCS Pacific) Mike Wolfe, Bryndon Manzer 

9 PM- West Virginia at Baylor (FS1) Ron Thulin, Brenda VanLengen 

WatchESPN exclusives
7 PM- St. Francis-PA at Bryant (ESPN3) Paul Dottino, Pam Roecker

Other Free Streams
4 PM- Norfolk State at Howard (Bison Live) Shemar Woods

5:30 PM- Coppin State at Morgan State (Morgan State All-Access, HSRN) Lamont Germany, Jimmy Fly

5:30 PM- Delaware State at UMES (YouTube) Will DeBoer, David Byrd

6:30 PM- Mississippi Valley State at Grambling (YouTube) Santoria BlackOssie Clark, Leon Thomas III

6:30 PM- Alabama A&M at Prairie View A&M (PVAM SN) Leonard Moon

6:30 PM- UAPB at Jackson State (Livestream) Rob Jay, Tegre Taylor

7 PM- LIU Brooklyn at Sacred Heart (NEC Front Row) Randy Brochu, Katie Shepherd

 7 PM- St. Francis Brooklyn at Fairleigh Dickinson (NEC Front Row) Sitesh Shah

7 PM- Robert Morris at Central Connecticut (NEC Front Row) Stan Dalski

Tuesday, February 27
7 PM- Oklahoma at Texas (FS1) Ron Thulin, Brenda VanLengen 

7 PM- Longwood at Liberty (Flames SN, ESPN3) Rett McGibbon, Kelley Deyo

8 PM- Iowa State at Kansas (Jayhawk SN, ESPN3) Lief Lisec, Jill Dorsey-Hall

WatchESPN exclusive
7 PM- Charleston Southern at Winthrop (ESPN3) Mike Gleason, Bobby Stevens

Other Free Streams
4 PM- Radford at High Point (Big South Net) Kevin Burke

7 PM- A10 1st Round: Davidson at Richmond (A10 DN) Matt Smith

7 PM- A10 1st Round: La Salle at George Washington (A10 DN) George Wallace

7 PM- A10 1st Round: VCU at St. Joseph's (A10 DN) Joe Greenwich

7 PM- A10 1st Round: Rhode Island at Fordham (A10 DN) Andrew Bogusch, Kenny Ducey

7 PM- A10 1st Round: St. Bonaventure at George Mason (A10 DN) Zach Hamilton

7 PM- UNC Asheville at Presbyterian (Big South Net) Rhett Harris, Tyler Shugart

7 PM- Gardner-Webb at Campbell (Big South Net) Bill Priestly, Wanda Watkins

8 PM- A10 1st Round: UMass at St. Louis (A10 DN) Jeff Vernetti

9 PM- Colorado State at New Mexico (MW Net) Josh Suchon, Nikki Lobato

9 PM- Wyoming at Air Force (MW Net) Jay Ritchie

9 PM- San Diego State at Boise State (MW Net) Chris Lewis

9 PM- San Jose State at Utah State (MW Net) Jaden Johnson

9:30 PM- UNLV at Nevada (MW Net) Doug Greenwald

Wednesday, February 28
Noon- SEC 1st Round: Vanderbilt vs. Arkansas (SEC) Courtney Lyle, Tamika Catchings, Steffi Sorensen
(SEC Radio) Jack Condon, Paul Roper

1 PM- ACC 1st Round: Boston College vs. North Carolina (ACC RSN, ACC Extra) Jenn Hildreth, Chelsea Shine-Wilson
(ACC IMG) Aaron Brunk, Kyle Bonn

1:30 PM- Big Ten 1st Round: Wisconsin vs. Northwestern (RSN, BTN2Go) Lisa Byington, Christy Winters-Scott, Vera Jones

2:30 PM- SEC 1st Round: Florida vs. Ole Miss (SEC) Courtney Lyle, Tamika Catchings, Steffi Sorensen
(SEC Radio) Paul Roper, Jack Condon

3:30 PM- ACC 1st Round: Clemson vs. Georgia Tech (ACC RSN, ACC Extra) Jenn Hildreth, Chelsea Shine-Wilson
(ACC IMG) Kyle Bonn, Aaron Brunk

4 PM- Big Ten 1st Round: Illinois vs. Penn State (RSN, BTN2Go) Lisa Byington, Christy Winters-Scott, Vera Jones

6 PM- Holy Cross at Lehigh (SE2, PLN) Mike Zambelli, Rich Baksa

6:30 PM- ACC 1st Round: Pitt vs. Wake Forest (ACC RSN, ACC Extra) Jenn Hildreth, Chelsea Shine-Wilson
(ACC IMG) Rob Joyce, Kyle Bonn

8 PM- Sacramento State at North Dakota (Midco SN, Pluto TV 240) Alex Heinert, Val Sussex

8:30 PM- Idaho at Northern Arizona (NAU-TV, Pluto TV 239) Jordan Byrd, Taryn Beveridge

WatchESPN exclusives
2 PM- OVC Quarterfinal: Belmont vs. Murray State (ESPN3, OVC DN) Bob Belvin, Helen Williams, Nikki Peterson

4 PM- OVC Quarterfinal: UT Martin vs. Southeast Missouri (ESPN3, OVC DN) Bob Belvin, Helen Williams, Nikki Peterson

6 PM- America East 1st Round: UMass Lowell at UMBC (ESPN3) Troy Green, Raven Harris, Pandora Wilson

7 PM- Miami-OH at Ohio (ESPN3) Marty Bannister, Kristen Ronai

7 PM- Toledo at Northern Illinois (ESPN3) Bill Baker, Patricia Babcock-McGraw

7 PM- Ball State at Central Michigan (ESPN3) Adam Jaksa, Matt DeVries

7 PM- Akron at Bowling Green (ESPN3) Brad Woznicki, Samantha Heishman

7 PM- Buffalo at Kent State (ESPN3) Dave Wilson, Brad Hamilton

7 PM- Eastern Michigan at Western Michigan (ESPN3) John Nolan, Angelique Gaddy

7:30 PM- Central Arkansas at Sam Houston State (ESPN3) Matt Pedersen 

Other Free Streams
7 PM- Bucknell at Army West Point (PLN) Justin Rocke

7 PM- American at Navy (PLN) Joe Miller

7 PM- Lafayette at Colgate (PLN) Eric Malanoski, Katie Kammerdiener

7 PM- Boston U at Loyola-MD (PLN) Brady Sebald, Michael Watson

8 PM- UIW at Houston Baptist (YouTube) Bill Cousins

8:30 PM- Eastern Washington at Southern Utah (Pluto TV 236) Bryson Lester

9 PM- Portland State at Northern Colorado (Pluto TV 241) Aaron Rath

9 PM- Montana State at Weber State (Pluto TV 235) Kylee Young

9 PM- Montana State at Idaho State (Pluto TV 243) Jerry Miller, Brad Bugger

Thursday, March 1
11 AM- ACC 2nd Round: NC State vs. North Carolina (ACC RSN, ACC Extra) Jenn Hildreth, LaChina Robinson 
(ACC IMG) Aaron Brunk, Kyle Bonn

Noon- Big Ten 2nd Round: Rutgers vs. Purdue (RSN, BTN2Go) Mike Monaco, Vera Jones, Christy Winters-Scott

1 PM- SEC 2nd Round: Kentucky vs. Alabama (SEC) Courtney Lyle, Tamika Catchings, Steffi Sorensen
(SEC Radio) Graham Doty, Paul Roper

2 PM- ACC 2nd Round: Syracuse vs. Virginia Tech (ACC RSN, ACC Extra) Jenn Hildreth, LaChina Robinson
(ACC IMG) Kyle Bonn, Aaron Brunk

2:30 PM- Big Ten 2nd Round: Iowa vs. Northwestern (RSN, BTN2Go) Mike Monaco, Vera Jones, Christy Winters-Scott

2:30 PM- Pac-12 1st Round: Colorado vs. Utah (P12, P12 MTN) Ann Schatz, Tammy Blackburn, Jill Savage, Kate Scott

3 PM- WCC 1st Round: Pepperdine vs. Santa Clara (BYUtv, TheW.tv) Spencer Linton, Kristen Kozlowski

3:30 PM- SEC 2nd Round: Texas A&M vs. Arkansas (SEC) Courtney Lyle, Tamika Catchings, Steffi Sorensen
(SEC Radio) Jack Condon, Paul Roper

5 PM- Pac-12 1st Round: Washington vs. Cal (P12, P12 BAY, P12 WA) Ann Schatz, Tammy Blackburn, Jill Savage, Kate Scott

5:30 PM- WCC 1st Round: Pacific vs. Portland (BYUtv, TheW.tv) Spencer Linton, Kristen Kozlowski

5 PM- Old Dominion at Charlotte (UNC Charlotte TV) Josh Feldman

6 PM- ACC 2nd Round: Virginia vs.  Georgia Tech (ACC RSN, ACC Extra) Tom Werme, Debbie Antonelli
(ACC IMG) Mike Coulter, Dave Shook

6 PM- UAB at North Texas (beIN3, beIN- TD @ 10 PM) John Liddle

6:30 PM-  Big Ten 2nd Round: Michigan State vs. Indiana (RSN, BTN2Go) Lisa Byington, Christy Winters-Scott, Vera Jones

7 PM- SEC 2nd Round: Tennessee vs. Auburn (SEC) Pam Ward, Gail Goestenkors, Steffi Sorensen
(SEC Radio) Brad Muller, Evan Williamson

8 PM- ACC 2nd Round: Miami-FL vs. Wake Forest (ACC RSN, ACC Extra) Tom Werme, Debbie Antonelli
(ACC IMG) Dave Shook, Mike Coulter

8 PM- Evansville at Missouri State (MSU TV, ESPN3) Don West, Carly Stubblefield

9 PM- WCC Quarterfinal: BYU vs. San Diego (BYUtv, TheW.tv, BYU Radio) Dave McCann, Kristen Kozlowski 

9 PM- Big Ten 2nd Round: Michigan vs. Penn State (RSN, BTN2Go) Lisa Byington, Christy Winters-Scott, Vera Jones

9 PM- Pac-12 1st Round: Washington State vs. USC (P12, P12 LA, P12 WA) Krista Blunk, Mary Murphy, Jill Savage, Kate Scott

9:30 PM- SEC 2nd Round: Missouri vs. Ole Miss (SEC) Pam Ward, Gail Goestenkors, Steffi Sorensen
(SEC Radio) Paul Roper, Evan Williamson

11:30 PM- WCC Quarterfinal: Loyola Marymount vs. San Francisco (BYUtv, TheW.tv) Dave McCann, Kristen Kozlowski 

11:30 PM- Pac-12 1st Round: Arizona State vs. Arizona (P12, P12 AZ) Krista Blunk, Mary Murphy, Jill Savage, Kate Scott

12 AM- UCSB at Hawaii (SPEC HI, Big West TV) Jim Leahey, Lori Santi

WatchESPN exclusives
9:30 AM- MAAC 1st Round: Canisius vs. Monmouth (ESPN3) Perry Laskaris, Chris Williams

11 AM- SoCon Quarterfinal: Mercer vs. Western Carolina (ESPN3) Pete Yanity, Robin Muller

11:30 AM- MAAC 1st Round: Manhattan vs. Iona (ESPN3) Perry Laskaris, Chris Williams

1:15 PM- SoCon Quarterfinal: Furman vs. Samford (ESPN3) Pete Yanity, Robin Muller

1:30 PM- MAAC 1st Round: Niagara vs. St. Peter's (ESPN3) Perry Laskaris, Chris Williams

2 PM- OVC Quarterfinal: Jacksonville State vs. Morehead State (ESPN3, OVC DN) Bob Belvin, Helen Williams, Nikki Peterson

3:30 PM- SoCon Quarterfinal: East Tennessee State vs. Wofford (ESPN3) Pete Yanity, Robin Muller

4 PM- OVC Quarterfinal: SIUE vs. Austin Peay (ESPN3, OVC DN) Bob Belvin, Helen Williams, Nikki Peterson

5 PM- Troy at Georgia State (ESPN3) Sam Crenshaw, Kelcey Roegiers

5:45 PM- SoCon Quarterfinal: Chattanooga vs. UNCG (ESPN3) Pete Yanity, Robin Muller

7 PM- Indiana State at Southern Illinois (ESPN3) Connor Onion, Jeremy Sneed

8 PM- Drake at Loyola-Chicago (ESPN3) Tom Wuestenfeld, Stephond Robinson

8 PM- Northern Iowa at Valparaiso (ESPN3) Brian Jennings, Jamie Stangel

Other Free Streams
5 PM- South Alabama at Georgia Southern (True Blue TV) Andy Law

6 PM- Arkansas State at Louisiana (Ragin' Cajuns All-Access) Steve Peloquin

6 PM- Little Rock at UL Monroe (Warhawks All-Access) Nick White

6:30 PM- Jackson State at Alabama State (Hornet SN) Travis Jarome

7 PM- Drexel at Delaware (Blue Hens All-Access) Matt Janus, Christine Motta

7 PM- William & Mary at Elon (CAA TV) Andrew Gentry

 7 PM- Towson at UNCW (CAA TV) Mike Vaccarro

10 PM- UC Irvine at CSUN (Big West TV) Mark Roberts

10 PM- UC Riverside at Long Beach State (Big West TV) Jay Holloway

10 PM- UC Davis at Cal State Fullerton (Big West TV) David Spock, Ryan Osborne

Friday, March 2
11 AM- ACC Quarterfinal: Duke vs. NC State (ACC RSN, ACC Extra) Jenn Hildreth, LaChina Robinson
(ACC IMG) Kyle Bonn, Dave Shook

Noon- Big Ten Quarterfinal: Ohio State vs. Rutgers (RSN, BTN2Go) Mike Monaco, Vera Jones, Christy Winters-Scott

1 PM- SEC Quarterfinal: Mississippi State vs. Kentucky (SEC) Courtney Lyle, Tamika Catchings, Steffi Sorensen
(SEC Radio) Brad Muller, Evan Williamson

2 PM- ACC Quarterfinal: Louisville vs. Virginia Tech (ACC RSN, ACC Extra) Jenn Hildreth, LaChina Robinson
(ACC IMG) Dave Shook, Kyle Bonn

2:30 PM- Big Ten Quarterfinal: Minnesota vs. Iowa (RSN, BTN2Go) Mike Monaco, Vera Jones, Christy Winters-Scott

2:30 PM- Pac-12 Quarterfinal: Oregon vs. Colorado (P12, P12 MTN, P12 OR) Ann Schatz, Tammy Blackburn, Jill Savage, Kate Scott

3 PM- WCC Quarterfinal: Gonzaga vs. Pepperdine (BYUtv, TheW.tv) Spencer Linton, Kristen Kozlowsi 

3:30 PM- SEC Quarterfinal: LSU vs. Texas A&M (SEC) Courtney Lyle, Tamika Catchings, Steffi Sorensen
(SEC Radio) Jack Condon, Evan Williamson

5 PM- WCC Quarterfinal: Saint Mary's vs. Pacific (BYUtv, TheW.tv) Spencer Linton, Kristen Kozlowsi 

5 PM- Pac-12 Quarterfinal: UCLA vs. Cal (P12, P12 BAY, P12 LA) Ann Schatz, Tammy Blackburn, Jill Savage, Kate Scott

6 PM- ACC Quarterfinal: Notre Dame vs. Virginia (ACC RSN, ACC Extra) Tom Werme, Debbie Antonelli
(ACC IMG) Rob Joyce, Mike Coulter

6:30 PM- Big Ten Quarterfinal: Maryland vs. Indiana (RSN, BTN2Go) Lisa Byington, Christy Winters-Scott, Vera Jones

7 PM- SEC Quarterfinal: South Carolina vs. Tennessee (SEC) Pam Ward, Gail Goestenkors, Steffi Sorensen
(SEC Radio) Graham Doty, Jack Condon

7 PM- Big 12 1st Round: Kansas State vs. Kansas (RSN, FCS Central) Ron Thulin, Brenda VanLengen

8 PM- ACC Quarterfinal: Florida State vs. Miami-FL (ACC RSN, ACC Extra) Tom Werme, Debbie Antonelli
(ACC IMG) Mike Coulter, Rob Joyce

9 PM- Big Ten Quarterfinal: Nebraska vs. Michigan (RSN, BTN2Go) Lisa Byington, Christy Winters-Scott, Vera Jones

9 PM- Pac-12 Quarterfinal: Stanford vs. USC (P12, P12 BAY, P12 LA) Ann Schatz, Tammy Blackburn, Jill Savage, Kate Scott

9:30 PM- SEC Quarterfinal: Georgia vs. Missouri (SEC) Pam Ward, Gail Goestenkors, Steffi Sorensen
(SEC Radio) Paul Roper, Jack Condon

9:30 PM- Big 12 1st Round: Iowa State vs. Texas Tech (RSN, FCS Central) Ron Thulin, Brenda VanLengen

11:30 PM- Pac-12 Quarterfinal: Oregon State vs. Arizona State (P12, P12 AZ, P12 OR) Krista Blunk, Mary Murphy, Jill Savage, Kate Scott

WatchESPN exclusives
11 AM- SoCon Semifinal: Mercer vs. Samford (ESPN3) Pete Yanity, Robin Muller

Noon- Horizon 1st Round: Oakland vs. UIC (ESPN3) Andy Masur

1 PM- MAAC Quarterfinal: Quinnipiac vs. Monmouth (ESPN3) Perry Laskaris, Chris Williams

1:15 PM- SoCon Semifinal: ETSU vs. UNCG (ESPN3) Pete Yanity, Robin Muller

2 PM- OVC Semifinal: Jacksonville State vs. Belmont (ESPN3, OVC DN) Bob Belvin, Helen Williams, Nikki Peterson

2:30 PM- Horizon 1st Round: Northern Kentucky vs. Detroit (ESPN3) Andy Masur

3:30 PM- MAAC Quarterfinal: Marist vs. Manhattan (ESPN3) Perry Laskaris, Chris Williams

4 PM- OVC Semifinal: UT Martin vs. SIUE (ESPN3, OVC DN) Bob Belvin, Helen Williams, Nikki Peterson

5:30 PM- Stephen F. Austin at Sam Houston State (ESPN3) Matt Pedersen

6:30 PM- Brown at Princeton (ESPN3)

7 PM- ASun Quarterfinal: NJIT at FGCU (ESPN3) Tom James, Pete Lonergan

7 PM- ASun Quarterfinal: USC Upstate at Lipscomb (ESPN3)

7 PM- ASun Quarterfinal: UNF at Stetson (ESPN3) Evan Weston, DeAsia Beal 

7 PM- ASun Quarterfinal: Kennesaw State at Jacksonville (ESPN3) 

Other Free Streams
11 AM- A10 Quarterfinal: Dayton vs. Richmond (A10 DN) Robert Fisher, Debbie Taylor

2 PM- A10 Quarterfinal: George Mason vs. George Washington (A10 DN) Robert Fisher, Debbie Taylor

4:30 PM- A10 Quarterfinal: Duquesne vs. St. Louis (A10 DN) Robert Fisher, Debbie Taylor

7 PM- A10 Quarterfinal: Fordham vs. St. Louis (A10 DN) Robert Fisher, Debbie Taylor

7 PM- Central Connecticut at St. Francis-Brooklyn (NEC Front Row) Seth Cantor 

7 PM- Bryant at LIU Brooklyn (NEC Front Row) Gregg Caserta, Mike Kerr

7 PM- St. Francis-PA at Mount Saint Mary's (NEC Front Row) Jeff Arnold

7 PM- Wagner at Robert Morris (NEC Front Row) John Schmeelk, Kim Adams

8:30 PM- Boise State at Wyoming (MW Net) Reece Monaco, Margie McDonald 

9 PM- Utah State at UNLV (MW Net) Wyatt Tomchek, Caleb Herring

9:30 PM- San Diego State at Nevada (MW Net) Doug Greenwald

10 PM- New Mexico at Fresno State (MW Net) Randy Rosenbloom

10 PM- Air Force at San Jose State (MW Net) Jess Knaster

Saturday, March 3
11 AM- A10 Semifinal: Dayton vs. George Washington (CBSSN) Joel Godett, Julianne Viani

Noon- ACC Semifinal: NC State vs. Louisville (ESPNU) Beth Mowins, Debbie Antonelli, Courtney Lyle 
(ACC IMG) Aaron Brunk, Mike Coulter

Noon- Big 12 Quarterfinal: Oklahoma vs. TCU (FSN) Ron Thulin, Brenda VanLengen

Noon- Winthrop at Longwood (Shentel, Big South Net) Richard LeSueur, TJ Wengert

1 PM- Summit Quarterfinal: Fort Wayne vs. South Dakota (Midco SN, ESPN3) Jay Elsen, Kelly Stewart, Elaina Lanson

1:30 PM- A10 Semifinal: St. Louis vs. St. Joseph's (CBSSN) Joe Godett, Julianne Viani

2 PM- High Point at Liberty (Flames SN, ESPN3) Rett McGibbon, Adam Deyo

2 PM- Dartmouth at Columbia (SNY) Jay Alter, Doug Feinberg

2 PM- Abilene Christian at UIW (UIWtv) Jaime Valdez, Christian Vargas

2:30 PM- ACC Semifinal: Florida State vs. Notre Dame (ESPNU) Beth Mowins, Debbie Antonelli, Courtney Lyle
(ACC IMG) Mike Coulter, Aaron Brunk

2:30 PM- Big 12 Quarterfinal: Baylor vs. Kansas State (FSN) Ron Thulin, Brenda VanLengen

3:30 PM- Summit Quarterfinal: North Dakota State vs. South Dakota State (Midco SN, ESPN3) Tom Nieman, Brad Newitt, Elaina Lanson

4 PM- UTRGV at New Mexico State (Aggie Vision, ESPN3, WAC DN) 

5 PM- SEC Semifinal: Mississippi State vs. Texas A&M (ESPNU) Pam Ward, Gail Goestenkors, Steffi Sorensen
(SEC Radio) Jack Condon, Paul Roper

5 AM- FAU at Charlotte (UNC Charlotte TV) Josh Feldman

6 PM- Big Ten Semifinal: Ohio State vs. Minnesota (BTN) Lisa Byington, Christy Winters-Scottt, Vera Jones

6 PM- Mississippi Valley State at UAPB (UAPBtv, YouTube) Tim Stubbs

7 PM- Big 12 Quarterfinal: Texas vs. Iowa State (FSN) Ron Thulin, Brenda VanLengen

7:30 PM- SEC Semifinal: South Carolina vs. Georgia (ESPNU) Pam Ward, Gail Goestenkors, Steffi Sorensen
(SEC Radio) Paul Roper, Jack Condon

8 PM- Pac-12 Semifinal: UCLA vs. Oregon (P12) Krista Blunk, Mary Murphy, Jill Savage, Kate Scott

8:30 PM- Big Ten Semifinal: Maryland vs. Nebraska (BTN) Lisa Byington, Christy Winters-Scottt, Vera Jones

8:30 PM- Eastern Washington at Northern Arizona (NAU-TV, Pluto TV 239) Jordan Byrd, Taryn Beveridge

9:30 PM- Big 12 Quarterfinal: Oklahoma State vs. West Virginia (FSN) Ron Thulin, Brenda VanLengen

10:30 PM- Pac-12 Semifinal: Arizona State vs. Stanford (P12) Krista Blunk, Mary Murphy, Jill Savage, Kate Scott

12 AM- Cal Poly at Hawaii (SPEC HI, Big West TV) Jim Leahey, Lori Santi

WatchESPN exclusives
Noon- America East Quarterfinal: Maine vs. UMBC (ESPN3) Bryan Stackpole, Sandy Thomas

Noon- American 1st Round: Temple vs. Wichita State (ESPN3) Sam Gore, Mike Thibault

Noon: Horizon Quarterfinal: IUPUI vs. Oakland (ESPN3) Andy Masur

Noon- MAAC Quarterfinal: Siena vs. Niagara (ESPN3) Perry Laskaris, Chris Williams

2 PM- American 1st Round: SMU vs. ECU (ESPN3) Sam Gore, Mike Thibault

2:15 PM- America East Quarterfinal: Stony Brook vs. New Hampshire (ESPN3) Bryan Stackpole, Sandy Thomas

2:30 PM- Horizon Quarterfinal: Green Bay vs. Northern Kentucky (ESPN3) Andy Masur

2:30 PM- MAAC Quarterfinal: Fairfield vs. Rider (ESPN3) Perry Laskaris, Chris Williams

3 PM- OVC Championship: (ESPN3, OVC DN) Bob Belvin, Helen Williams, Nikki Peterson

6 PM- America East Quarterfinal: Albany vs. Vermont (ESPN3) Bryan Stackpole, Sandy Thomas

6 PM- American 1st Round: Tulane vs. Memphis (ESPN3) Eric Frede, Christy Thomaskutty

7 PM- Utah Valley at Seattle (ESPN3) Jon Versteeg, Mary Kay Mauro

8 PM- American 1st Round: Tulsa vs. Houston (ESPN3) Eric Frede, Christy Thomaskutty

8:15 PM- America East Quarterfinal: Binghamton vs. Hartford (ESPN3) Bryan Stackpole, Sandy Thomas

Other Free Streams
1 PM- College of Charleston at Drexel (CAA TV)

1 PM- Arkansas State at UL Monroe (Warhawks All-Access) Nick White

2 PM- Delaware at Towson (CAA TV) 

2 PM- Elon at UNCW (CAA TV) Mike Vaccarro

2 PM- William & Mary at James Madison (CAA TV) Curt Dudley, 

2 PM- Hofstra at Northeastern (CAA TV) 

2 PM- Kansas City at Chicago State (WAC DN) Julio Rausseo

2 PM- Troy at Georgia Southern (True Blue TV) Andy Law

3 PM- Portland State at North Dakota (Pluto TV 240) Mitch Wigness

3 PM- Presbyterian at Charleston Southern (Big South Net)

3 PM- Texas A&M- Corpus Christi at Houston Baptist (YouTube) Bill Cousins

4 PM- Grambling State at Alabama State (Hornet SN) Travis Jarome

4 PM- Gardner-Webb at UNC Asheville (Big South Net) 

4 PM- Grand Canyon at Cal State Bakersfield (WAC DN) 

5 PM- Big East 1st Round: Providence vs. Butler (Big East DN) Dave Bernhard, Patricia Babcock-McGraw, Faith Woodard

5 PM- UC Davis at UC Riverside (Big West TV) 

5 PM- Cal State Fullerton at UC Irvine (Big West TV) 

5:30 PM- North Carolina A&T at North Carolina Central (NCCU SN) 

5:30 PM- Morgan State at Delaware State (Hornet Vision) Byron Dixon, Chris Moore

5:30 PM- Howard at Coppin State (UStream) Joe Vasile

6 PM- Little Rock at Louisiana (Ragin' Cajuns All-Access) Steve Peloquin

7 PM- CSUN at Long Beach State (Big West TV) 

7:30 PM- Big East 1st Round: Xavier vs. Seton Hall (Big East DN) Dave Bernhard, Patricia Babcock-McGraw, Faith Woodard

8:30 PM- Idaho at Southern Utah (Pluto TV 236) Bryson Lester

9 PM- Sacramento State at Northern Colorado (Pluto TV 241) Aaron Rath

9 PM- Montana at Idaho State (Pluto TV 243) Jerry Miller, Brad Bugger

9 PM- Montana State at Weber State (Pluto TV 235) Kylee Young

Sunday, March 4
Noon- A10 Championship: George Washington vs. St. Joseph's (ESPNU) Melissa Lee, Andraya Carter

1 PM- Big East Quarterfinal: Marquette vs. Butler (FS2) Lisa Byington, LaChina Robinson

1 PM- Summit Quarterfinal: Oral Roberts vs. Denver (Midco SN, ESPN3) Jay Elsen, Kelly Stewart, Elaina Lanson

2 PM- ACC Championship: Louisville vs. Notre Dame (ESPN2) Beth Mowins, Debbie Antonelli, Courtney Lyle
(ACC IMG) Dave Shook, Rob Joyce

2 PM- Harvard at Columbia (SNY) Jared Smith, Amy Lawrence

3 PM- Big 12 Semifinal: TCU vs. Baylor (FS1) Ron Thulin, Brenda VanLengen

3:30 PM- Big East Quarterfinal: St. John's vs. Creighton (FS2) Lisa Byington, LaChina Robinson

3:30 PM- Summit Quarterfinal: Omaha vs. Western Illinois (Midco SN, ESPN3) Tom Nieman, Brad Newitt, Elaina Lanson

4:30 PM- SEC Championship: Mississippi State vs. South Carolina (ESPN2) Pam Ward, Gail Goestenkors, Steffi Sorensen
(SEC Radio) Joe Fisher, Paul Roper

5:30 PM- Big 12 Semifinal: West Virginia vs. Texas (FS1) Ron Thulin, Brenda VanLengen

6:30 PM- American Quarterfinal: UConn vs. Tulane (ESPNU) Eric Frede, Christy Thomaskutty

7 PM- Big Ten Championship: Maryland vs. Ohio State (ESPN2) Paul Sunderland, Christy Winters-Scott 

7 PM- Big East Quarterfinal: DePaul vs. Seton Hall (FS2) Lisa Byington, LaChina Robinson

9 PM- Pac-12 Championship: Stanford vs. Oregon (ESPN2) Tiffany Greene, Mary Murphy, Elise Woodward
(Westwood One) Dick Fain, Krista Blunk

9:30 PM- Big East Quarterfinal: Villanova vs. Georgetown (FS2) Lisa Byington, LaChina Robinson

WatchESPN exclusives
11 AM- MAAC Semifinal: Rider vs. Quinnipiac (ESPN3) Perry Laskaris, Chris Williams

Noon- American Quarterfinal: UCF vs. Temple (ESPN3) Sam Gore, Mike Thibault

Noon- Horizon Quarterfinal: Wright State vs. Cleveland State (ESPN3) Andy Masur

Noon- SoCon Championship: East Tennessee vs. Mercer (ESPN3) Pete Yanity, Robin Muller

1:30 PM- MAAC Semifinal: Siena vs. Marist (ESPN3) Perry Laskaris, Chris Williams

2 PM- America East Semifinal: New Hampshire vs. Maine (ESPN3) Bryan Stackpole, Sandy Thomas

2:30 PM- American Quarterfinal: USF vs. ECU (ESPN3) Sam Gore, Mike Thibault

2:30 PM- Horizon Quarterfinal: Milwaukee vs. Youngstown State (ESPN3) Andy Masur

4:30 PM- America East Semifinal: Hartford vs. Albany (ESPN3) Bryan Stackpole, Sandy Thomas

9 PM- American Quarterfinal: Cincinnati vs. Tulsa (ESPN3) Eric Frede, Christy Thomaskutty

Other Free Streams
1 PM- Mount Saint Mary's at Robert Morris (NEC Front Row)

1 PM- Fairleigh Dickinson at Sacred Heart (NEC Front Row) 

1 PM- Bryant at St. Francis Brooklyn (NEC Front Row)

2 PM- Central Connecticut at LIU Brooklyn (NEC Front Row)

2 PM- Wagner at St. Francis-PA (NEC Front Row) 
Previous
Next Post »